reklama
reklama
reklama
reklama

Tragedia na dzikim kąpielisku w regionie, nie żyje mężczyzna [ZDJĘCIA]

Tragicznie rozpoczęły się wakacje w naszym regionie. W niedzielę w jednym z dzikich kąpielisk na pograniczu powiatów kutnowskiego i gostynińskiego utonął mężczyzna.

- R E K L A M A -

W Zaborowie Nowym (gm. Gostynin) tuż przy pograniczu powiatów kutnowskiego i gostynińskiego na terenie żwirowni i dzikiego kąpieliska w niedzielę wieczorem prowadzone były poszukiwania około 30–letniego mężczyzny. Na miejscu obecni byli strażacy, policjanci oraz załoga pogotowia. W akcji udział brała także strażacka łódź oraz nurkowie.

AKTUALIZACJA:

- R E K L A M A -

Po godzinie 20 około 30-letni mężczyzna zniknął pod wodą na niestrzeżonym kąpielisku. Po akcji poszukiwawczej, około dwie godziny później ze zbiornika wyłowiono mężczyznę. Niestety, mimo akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować. Dokładne okoliczności tragedii ustalać będą teraz gostynińscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Służby apelują o ostrożność nad wodą

W związku z rozpoczęciem wakacji służby przypominają o bezpieczeństwie nad wodą i pływaniu tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

- R E K L A M A -

– Najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników WOPR lub funkcjonariuszy Policji Wodnej. Nie korzystaj z kąpieli w gliniankach, stawach, na żwirowiskach – mogą być bardzo zanieczyszczone, zarośnięte i głębokie, a w razie zagrożenia nikt Cię nie usłyszy. Nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania i zimne prądy. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, gdy nie wiesz jaka jest głębokość wody i jak ukształtowane jest dno. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem! Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki na tzw. główkę. Pamiętaj też, żeby nie popychać innych kąpiących się i wypoczywających – apelują służby ratunkowe.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: