Wiadomości KutnoNa sygnaleTragiczny bilans świąt na drogach - 2 ofiary, kilku rannych i pijani kierowcy

Tragiczny bilans świąt na drogach – 2 ofiary, kilku rannych i pijani kierowcy

Dwie ofiary, wiele wypadków i kolizji, 7 pijanych kierowców i 1 zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości – to bilans wielkanocnego weekendu w naszym powiecie.

- Reklama -

Wzmożone działania na drogach naszego powiatu trwały od 19 kwietnia do 23 kwietnia do godz. 6.00.

- Reklama -

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie powiatu kutnowskiego czuwało ponad 200 policjantów ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 240 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat kutnowski.W okresie świątecznym doszło do 3 wypadków drogowych oraz 11 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, a także 1 prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

- Reklama -

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 19 kwietnia w miejscowości Miłosna, gdzie bus roztrzaskał się na drzewie i 2 osoby zginęły na miejscu.

Groźnie było też dzień później w miejscowości Kamienna, gdzie kierujący samochodem renault megane mężczyzna w wieku 25-lat nie dostosował prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad nim, następnie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala w Kutnie, a jedna osoba została przewieziona Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala do Łodzi.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: