Uczniowie z gminy Kutno otrzymali zestawy komputerowe z projektu „Granty PPGR”

W dniu 23 sierpnia 2022 roku beneficjenci projektu rządowego „Granty PPGR” z terenu gminy Kutno otrzymali pakiety edukacyjne. Każdy zestaw składał się z laptopa, torby komputerowej, myszki bezprzewodowej, słuchawek bezprzewodowych oraz pendrive 128 GB. Gmina Kutno pozyskała dotację na zakup w/w sprzętu w kwocie 52 500 zł.

Wnioski kwalifikujące złożyło 21 osób, a poprawność dokumentacji zweryfikował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Łodzi.

Ze wsparcia mogli skorzystać uczniowie szkół podstawowych i średnich mieszkający na terenie Gminy Kutno, których rodzice lub dziadkowie pracowali w dawnych PGR – ach.

Główne cele Projektu „Granty PPGR”, który jest finansowany z Rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 to m.in. wsparcie techniczne procesu edukacji, zwiększenie poziomu dostępności do internetu oraz zapewnienie bezpieczeństwa w sieci.

Zestawy zostały przekazane przez zastępcę dyrektora Centrum Usług Wspólnych Roberta Witczaka i specjalistę do spraw organizacyjno- pracowniczych Dorotę Mazurek.

Na koniec spotkania Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska wyraziła radość z możliwości przekazania zestawów komputerowych uczniom z terenu gminy Kutno i życzyła im sukcesów w nauce w nadchodzącym nowym roku szkolnym 2022/2023 oraz zadowolenia z użytkowania sprzętu.

źródło: Urząd Gminy Kutno

Nie przegap: