reklama

Uwaga! Zapowiada się kolejny dzień z burzami i deszczem. „Akumulacja może doprowadzić do podtopień”

Zapowiada się kolejny dzień z burzami i obfitymi opadami deszczu. IMGW wydało kolejny alert pogodowy dla Kutna i okolic.

- R E K L A M A -

Na bieżąco informujemy o skutkach ulewy, jaka przeszła w sobotę nad powiatem kutnowskim. Niestety, dziś także jest ryzyko wystąpienia podtopień, o czym informują łódzcy Łowcy Burz.

„Kolejna burzowa doba przed nami. Dziś spodziewamy się głównie pojedynczych komórek burzowych (istnieje szansa na superkomórki), które będą wolno przemieszczać się z południa na północ. Pierwszy stopień ostrzeżenie zostaje wydany głównie ze względu na intensywne opady deszczu, których akumulacja może doprowadzić do podtopień. Podczas burz możliwy także silniejszy wiatr do 80km oraz opady niewielkiego gradu do 1-2cm. Łączna akumulacja opadów może osiągać 50mm” – informują Łowcy Burz Łódzkie.

- R E K L A M A -

IMGW wydał z kolei alert pogodowy dla Kutna i powiatu kutnowskiego.

„Od godz. 12:00 dnia 21.08.2022 do godz. 24:00 dnia 21.08.2022 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad” – czytamy w ostrzeżeniu.

(Źrodło: IMGW-PIB, Łowcy Burz Łódzkie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: