reklama
reklama

W Kutnie powstanie przedszkole specjalne. W grze ponad pół miliona złotych

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Kutnie powstanie przedszkole specjalne. Placówka, według informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie, ma ruszyć we wrześniu bieżącego roku.

W związku z informacją Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowaniu w wysokości 510 tysięcy złotych na projekt dotyczący stworzenia przedszkola w Ośrodku, Starosta Kutnowski Daniel Kowalik złożył wizytę, by zapoznać się z projektem oraz z pomieszczeniami, które zostaną przekształcone w przedszkole.

- R E K L A M A -

Powstanie oddzielne wejście, sale przejdą remont, a Przedszkole Specjalne ma ruszyć już we wrześniu tego roku.

– Całkowita wartość przedsięwzięcia to 600 tysięcy złotych, z czego 510 tysięcy pochodzić będzie z dofinansowania. Nowo tworzone przedszkole specjalne ma na celu zaspokojenie potrzeb Naszych najmłodszych mieszkańców, którzy wymagają rozszerzonej opieki. Działania Nasze i placówki są swojego rodzaju odpowiedzią na sygnalizowana potrzebę społeczną. Chciałbym również podziękować Pani Elżbiecie Jałowskiej. To dzięki determinacji Pani Eli powstała tak wspaniała koncepcja – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: