reklama

W Leszczynku poczuli bluesa! Za nami koncert Blues Junkers [ZDJĘCIA]

Zwieńczeniem dzisiejszej „Gitarowej Majówki” w Leszczynku był koncert zespołu Blues Junkers. Nie zabrakło dobrej muzyki!

- R E K L A M A -

O tym atrakcjach, jakie przygotowano dziś w Leszczynku pisaliśmy TUTAJ. Jednym z wydarzeń towarzyszącym muzycznej majówce w Gminie Kutno był koncert Blues Junkers.

Blues Junkers to kwartet grający bluesa, boogie-woogie, rock’n’rolla, rhytm’n’bluesa, country i soul. Jak mówi frontmenka zespołu Natalia Abłamowicz, artyści chcą pokazać, że „blues to gatunek muzyczny, który jest ojcem, czy już raczej dziadkiem, a może nawet pradziadkiem całej współczesnej muzyki i który wbrew obiegowym opiniom nie ogranicza się do powielania na okrągło 12-taktowego schematu.”

- R E K L A M A -

Filozofią Blues Junkers jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można nucić sobie dosłownie wszędzie. I tak właśnie było w Leszczynku, gdzie pośród zieleni rozbrzmiewały ciekawe utwory. Blues Junkers tworzą Natalia Abłamowicz — wokal, Dominik Abłamowicz — pianino, harmonijka, Maciej Sych — gitara i Krzysztof Mika — perkusja.

Po koncercie odbyło się mini jam session.

Udział w dzisiejszym wydarzeniu miało Stowarzyszenie Art Energy. To organizacja wspierająca i popularyzująca inicjatywy kulturalne i kulturotwórcze, profesjonalną i amatorską twórczość regionalną, kreatywne działania w sferze kulturalnej, społecznej i charytatywnej.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: