Wiadomości KutnoKulturaW niedzielę smerfne przedstawienie w KDK. Będą zbierać na leczenie Oliwii

W niedzielę smerfne przedstawienie w KDK. Będą zbierać na leczenie Oliwii

Zapraszamy wszystkie Smerfy i Smerfetki na charytatywny spektakl Teatru „Truskawkowi Rodzice” pod tytułem „Smerfy w przedszkolu”. Występ odbędzie się 15 kwietnia o godz. 12:00 w Kutnowskim Domu Kultury. Wejście na przedstawienie jest bezpłatne.

Wszystkie Smerfy i Smerfetki tego dnia wspierają charytatywną zbiórkę pieniędzy na rzecz Oliwii Urbańskiej, podopiecznej „Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą”.

- Reklama -

Oliwia urodziła się w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi z wieloma wadami wrodzonymi. Rozpoznano u niej otwartą przepuklinę oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowego z porażeniem kończyn dolnych. W badaniu USG jamy brzusznej stwierdzono duży pęcherz moczowy z cechami pęcherza neurogennego. Ponadto rozpoznano prawą stopę płasko-koślawą, poszerzenie komór bocznych mózgu (tzw. wodogłowie).

- Reklama -

Zgromadzone pieniądze pomogą w rehabilitacji oraz w zakupie sprzętu ortopedycznego i pokryciu kosztów turnusów rehabilitacyjnych. Koszt jednego turnusu to ok. 5200zł. Dzięki rehabilitacji i ortezom na nogach, Oliwia jest w stanie poruszać się samodzielnie. Na co dzień porusza się na wózku.

Po spektaklu zaplanowane są także inne atrakcje przeznaczone specjalnie dla najmłodszych widzów. Serdecznie zapraszamy dzieci, wraz z rodzicami. Mile widziane stroje Smerfów.

- Reklama -

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: