reklama

W sobotę przez Kutno przejdzie Orszak Trzech Króli. Poznaliśmy szczegóły

W najbliższą sobotę 6 stycznia 2024 ulicami Kutna przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli.

- R E K L A M A -

Orszak rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 11:30. Mieszkańcy przejdą ulicą Królewską do Placu Piłsudskiego, a następnie wrócą na Plac Wolności pod szopkę bożonarodzeniową.

― Po Mszy św. o godz. 11.30 wyjdziemy w Orszaku Trzech Króli, aby radować się wspólnie z Objawienia Pańskiego. Pójdziemy ul. Królewską do Placu marszałka Piłsudskiego i wrócimy stamtąd także ul. Królewską, aby oddać hołd Dzieciątku Jezusa przed Szopką na Placu Wolności. Zapraszamy do włączenia się we wspólne świętowanie ― zaprasza ksiądz dr Jerzy Swędrowski, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Kutnie.

- R E K L A M A -

Zobacz jak wyglądał ostatni Orszak Trzech Króli w Kutnie w 2023 roku >

Orszak Trzech Króli, który został zapoczątkowany w Warszawie w styczniu 2009 roku, a w ostatnich latach przeszedł ulicami setek miast w Polsce, od kilku lat pojawia się również poza Polską na kilku kontynentach. Jest w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej. W każdym z miejsc ma swój niepowtarzalny klimat związany z kulturą, obyczajami, pogodą i frekwencją. Odbywa się w siarczystym mrozie, czy w słonecznej letniej aurze, uczestniczą w nim dorośli i dzieci ze szkół oraz całe parafie. Wszystkim przyświeca wspólny cel – świętowanie tajemnicy Objawienia Pańskiego i śpiewanie kolęd. W rytmie lokalnych kultur wędruje, aby zaznaczyć, że Bóg przyszedł do każdego człowieka.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: