REKLAMA
poniedziałek, 27, czerwiec 2022
REKLAMA

W starostwie spotkali się z rodzinami zastępczymi

poniżej dalsza część artykułu

W dniu 15 marca 2018 roku z inicjatywy pana Zdzisława Górecznego Członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami zawodowych rodzin zastępczych. W spotkaniu uczestniczyła również pani Anna Antczak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

Pan Krzysztof Łebkowski, który prowadzi rodzinny dom dziecka podziękował za wieloletnie wsparcie władz powiatu. W toku dyskusji poruszono wiele istotnych tematów, również tych trudnych. Zaproszeni goście mówili również o problemach z jakimi się borykają.

Potrzebujemy rodzin, które chcą podjąć tak szlachetną misję. Uważam, że należy wspierać rozwój wszelkich form rodzicielstwa zastępczego – mówi Zdzisław Góreczny.

poniżej dalsza część artykułu

Na terenie powiatu kutnowskiego funkcjonują 152 rodziny zastępcze, wychowujące 221 dzieci w tym 8 rodzin zastępczych zawodowych.

Nie zabrakło także ciepłych słów.

poniżej dalsza część artykułu

Krzysztof Debich Starosta Kutnowski podziękował rodzinom za opiekę sprawowaną nad dziećmi, za trud, poświęcenie i troskę, którą te otaczają swoich podopiecznych. Życzył im również cierpliwości oraz doświadczania wyłącznie dobra w pełnieniu tak ważnej roli – Rodzica Zastępczego.

poniżej dalsza część artykułu

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

reklama

Warto przeczytać:

reklama