reklama
reklama

W tym miejscu pojawią się kamery monitoringu? Niedawno zadźgano tam młodego mężczyznę

Czy monitoring miejski w Kutnie zostanie powiększony? Taka inicjatywa została zgłoszona w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Nowe kamery miałyby pojawić się między innymi w okolicy, gdzie ostatnio doszło do awantury, w której od ciosów nożem zginął młody mężczyzna. Wniosek w tej sprawie złożył już miejski radny Robert Feliniak.

Ostatnio „Wenecją” i całym Kutnem wstrząsnął dramat, jaki rozegrał się przy ulicy Kochanowskiego. W bójce z udziałem obcokrajowców zginął 28–letni mężczyzna, który został śmiertelnie dźgnięty nożem. O sprawie pisaliśmy w tym miejscu. Pojawiło się sporo głosów o konieczności poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie Kutna i niewykluczone, że w tej okolicy wkrótce także zostaną zamontowane kamery monitoringu.

- R E K L A M A -

Bezpieczna Wenecja – będą kolejne kamery?

W ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego jednym ze zwycięskich projektów była „Bezpieczna Wenecja”. Dzięki temu kamery monitoringu niedługo zostaną zamontowane na skrzyżowaniu ul. 1–go Maja i Krasińskiego, a także 1–go Maja i 3–go Maja. Ale to być może nie koniec.

– Po konsultacjach z mieszkańcami postanowiłem złożyć wniosek do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie kontynuacją wygranego wniosku z ubiegłego roku tj. Bezpieczna Wenecja (monitoring I etap) – napisał w mediach społecznościowych miejski radny Robert Feliniak.

- R E K L A M A -

Jak wylicza radny, tym razem kamery mają być zlokalizowane na skrzyżowaniu ulicy Krasińskiego i ulicy Sienkiewicza oraz przy wiadukcie na terenach między ulicą Kopernika, a ulicą Kochanowskiego.

– Te dwie lokalizacje były najczęściej wymieniane przez mieszkańców. Wniosek został już złożony i czeka na akceptację Urzędu Miasta – dodaje radny.

Młody Ukrainiec miał zginąć od wielu ciosów nożem. Nowe fakty ws. tragedii na Kochanowskiego
Młody Ukrainiec miał zginąć od wielu ciosów nożem. Nowe fakty ws. tragedii na Kochanowskiego
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: