REKLAMA
poniedziałek, 27, czerwiec 2022
REKLAMA

W tym miejscu pojawią się kamery monitoringu? Niedawno zadźgano tam młodego mężczyznę

Czy monitoring miejski w Kutnie zostanie powiększony? Taka inicjatywa została zgłoszona w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Nowe kamery miałyby pojawić się między innymi w okolicy, gdzie ostatnio doszło do awantury, w której od ciosów nożem zginął młody mężczyzna. Wniosek w tej sprawie złożył już miejski radny Robert Feliniak.

poniżej dalsza część artykułu

Ostatnio „Wenecją” i całym Kutnem wstrząsnął dramat, jaki rozegrał się przy ulicy Kochanowskiego. W bójce z udziałem obcokrajowców zginął 28–letni mężczyzna, który został śmiertelnie dźgnięty nożem. O sprawie pisaliśmy w tym miejscu. Pojawiło się sporo głosów o konieczności poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie Kutna i niewykluczone, że w tej okolicy wkrótce także zostaną zamontowane kamery monitoringu.

Bezpieczna Wenecja – będą kolejne kamery?

W ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego jednym ze zwycięskich projektów była „Bezpieczna Wenecja”. Dzięki temu kamery monitoringu niedługo zostaną zamontowane na skrzyżowaniu ul. 1–go Maja i Krasińskiego, a także 1–go Maja i 3–go Maja. Ale to być może nie koniec.

poniżej dalsza część artykułu

– Po konsultacjach z mieszkańcami postanowiłem złożyć wniosek do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie kontynuacją wygranego wniosku z ubiegłego roku tj. Bezpieczna Wenecja (monitoring I etap) – napisał w mediach społecznościowych miejski radny Robert Feliniak.

Jak wylicza radny, tym razem kamery mają być zlokalizowane na skrzyżowaniu ulicy Krasińskiego i ulicy Sienkiewicza oraz przy wiadukcie na terenach między ulicą Kopernika, a ulicą Kochanowskiego.

poniżej dalsza część artykułu

– Te dwie lokalizacje były najczęściej wymieniane przez mieszkańców. Wniosek został już złożony i czeka na akceptację Urzędu Miasta – dodaje radny.

Młody Ukrainiec miał zginąć od wielu ciosów nożem. Nowe fakty ws. tragedii na Kochanowskiego
Młody Ukrainiec miał zginąć od wielu ciosów nożem. Nowe fakty ws. tragedii na Kochanowskiego
reklama

Warto przeczytać:

reklama