reklama

Ważny komunikat władz gminy Łanięta po pożarze wysypiska

Pożar wysypiska odpadów w Łaniętach został opanowany. Władze gminy wydały komunikat w sprawie tego niebezpiecznego zdarzenia.

- R E K L A M A -

O groźnym pożarze informowaliśmy dziś na naszym portalu TUTAJ. Kłęby dymu z palącego się składowiska widoczne były z odległości kilku kilometrów, a w działaniach gaśniczych udział brało około 20 zastępów straży pożarnej.

Sytuacja związana z pożarem została już opanowana, a jak czytamy w komunikacie wydanym przez władze Gminy Łanięta, pomiary nie wykazały „substancji stanowiących zagrożenia dla życia i zdrowia ludzie”.

- R E K L A M A -

— Informujemy, iż pożar w miejscowości Łanięta został opanowany. W wyniku przeprowadzonych pomiarów nie stwierdzono substancji stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Na miejscu zdarzenia trwają dalsze czynności. Zalecana jest ostrożność — informują władze Gminy Łanięta w komunikacie.

Pożar nielegalnego wysypiska odpadów w Łaniętach

Teren, na którym wybuchł pożar jest prywatny. W 2014 roku spółka z Łodzi otrzymała zezwolenie na gromadzenie odpadów od ówczesnego starosty kutnowskiego Mirosławy Gal-Grabowskiej. Decyzja ta została cofnięta przez obecnego starostę Daniela Kowalika, a o nieprawidłowościach związanych z działalnością składowiska prokuraturę powiadomił wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny.

- R E K L A M A -

W lutym tego roku władze powiatu kutnowskiego chciały zaciągnąć kredyt na utylizację niebezpiecznych odpadów w Łaniętach, jednak radni nie wyrazili na to zgody.

Do sprawy powrócimy

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: