reklama
reklama

(WIDEO) Ognisko ptasiej grypy w regionie. Jest komunikat Centrum Zarządzania Kryzysowego

W województwie łódzkim pojawiły się dwa ogniska ptasiej grypy – na terenie powiatów sieradzkiego i łowickiego. To drugie znajduje się Skaratkach w sąsiednim powiecie łowickim. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało specjalny komunikat.

- R E K L A M A -

Służby odpowiedzialne za reagowanie i usuwanie skutków epizootii przystąpiły do działań. Wdrożono wszystkie procedury zwalczania choroby przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu. Wszystkim hodowcom drobiu przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa – informuje WCZK Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pamiętajmy również, że wirus ptasiej grypy nie stanowi zagrożenia dla człowieka!

- R E K L A M A -

Zaleca się jednak, szczególnie osobom zawodowo mających kontakt z drobiem i ptakami dzikimi, stosowanie rutynowych zasad higieny, takich jak mycie rąk ciepłą wodą z mydłem oraz unikanie bezpośredniego kontaktu z drobiem chorym, padłym ptactwem dzikim.

W związku z pojawieniem się ptasiej grypy w naszym województwie, kutnowski magistrat na swojej oficjalnej stronie zamieścił specjalny film:

- R E K L A M A -

źródło: WCZK Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego / Nowy Łowiczanin

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: