Wielka akcja służb pod Kutnem. „Stosuj się do poleceń policji” [ZDJĘCIA]

Dziś na terenie powiatu kutnowskiego prowadzone są ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-2023”. Z tego powodu w naszej okolicy pojawiły się znaczne siły policyjne.

- R E K L A M A -

Ogólnopolskie ćwiczenia antyterrorystyczne „Wolf-Ram-2023” rozpoczęły się w poniedziałek 17 kwietnia. Do tej pory areną działań z udziałem służb były m.in. Warszawa, Łódź i Poznań. Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji we współpracy z amerykańskim FBI.

Dziś, 19 kwietnia, ćwiczenia prowadzone są między innymi na terenie powiatu kutnowskiego, a dokładniej w okolicy drogi krajowej nr 92. W okolicach miejscowości Nowe i Skłóty na kierowców czeka niecodzienny widok – pojawiło się tam bowiem wiele radiowozów, a także policjantów uzbrojonych w długą broń.

„Prosimy o zachowanie spokoju i stosowanie się do poleceń służb!” – apeluje policja.

- R E K L A M A -

O tym, że należy spodziewać się większej liczby służb w naszej okolicy, mieszkańców w specjalnym alercie informowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

„UWAGA! 19.04 na terenie kraju odbeda sie cwiczenia sluzb. Dzialania antyterrorystyczne i poscigowe, mozliwe utrudnienia w ruchu, stosuj sie do polecen” – wiadomości tekstowe o tej treści RCB wysłało dziś rano do mieszkańców naszego regionu.

- R E K L A M A -

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, celem ćwiczeń jest doskonalenie podejmowanych przez służby działań oraz weryfikacja ich reakcji na potencjalne wystąpienie sytuacji kryzysowej – m.in ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym.

Zdjęcia z ćwiczeń „Wolf-Ram-23” w powiecie kutnowskim:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: