reklama
reklama

Wielkie, poczwórne święto kutnowskiego „Staszica” [ZDJĘCIA]

Wielkie, poczwórne święto w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. Obchodzono 70–lecie szkoły zawodowej, 60–lecie technikum, 30–lecie liceum ogólnokształcącego i 30–lecie nadania Zespołowi Szkół nr 1 w Kutnie imienia Stanisława Staszica.

Obchody jubileuszowe Zespół Szkół zorganizował w Kutnowskim Domu Kultury. W wydarzeniu wzięła udział społeczność szkolna, absolwenci, pedagodzy oraz liczne grono zaproszonych gości. Miłym akcentem była również obecność Joanny Modrzejewskiej, prawnuczki Marii Konopnickiej oraz praprawnuczki słynnej pisarki – Moniki Modrzejewskiej–Świgulskiej.

- R E K L A M A -

Uroczystość rozpoczęła się od poloneza, którego zatańczyli uczniowie szkoły. Z okazji obchodów przypomniano zarys historii szkoły, wręczono nagrody dla nauczycieli za wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz dla uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy na szczeblu ogólnopolskim. Obchody jubileuszowe zostały zwieńczone część artystyczną przygotowaną przez młodzież.

Podziękowania za pracę i wielkie zaangażowanie kadry złożyła na ręce Dyrektora Szkoły Agnieszki WajgnerMatusiak, Wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska, która odniosła się również do znaczenia pracy zespołowej, która jest owocem świętowanych jubileuszy.

- R E K L A M A -

– To ważne kogo spotykamy na swojej drodze. Autorytet pedagogów i ich zaangażowanie kształtuje postawę młodych ludzi. Młodzież musi mieć wsparcie, możliwość do kształtowania samego siebie. Trzeba marzyć i bez lęku zdobywać swoje cele. Niech symboliczny kompas, który dzisiaj wręczam, wskazuje szkole, dyrektorowi i całej kadrze dobry kierunek do dalszego rozwoju szkoły – mówiła wicestarosta składając życzenia.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: