reklama
reklama

Władze powiatu wyróżnią sołtysów. Przed nami „Dzień Sołtysa” w Wierzbiu

Od 2019 roku władze powiatu wyróżniały sołtysów podczas dożynek, w ubiegłym roku na Zamku w Oporowie, a teraz, już 9 marca, odbędzie się ogromne wydarzenie w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbiu – Dzień Sołtysa. Będzie to niezwykłe wydarzenie, z wyjątkowymi atrakcjami.

- R E K L A M A -

― Dzień Sołtysa to wyjątkowe święto, podczas którego dziękujemy sołtysom za ich ciężką pracę na rzecz naszych społeczności. Już 9 marca ponownie szykujemy się do uczczenia tego święta. To będzie wspaniała okazja, by poznać się lepiej i celebrować wspaniały dzień z naszymi sołtysami ― mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Władze powiatu wizytowały salę w Wierzbiu w gminie Kutno (fot. Powiat Kutnowski)

Szczegóły wydarzenia zostały omówione podczas spotkania w OSP Wierzbie. W spotkaniu udział wzięli: Tomasz Walczewski ― członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Marek Kubasiński ― członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Magdalena Marciniak ― dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Robert Janowski ― wiceprezes OSP Wierzbie.

- R E K L A M A -

Partnerami wydarzenia są: OSP Wierzbie, Animex, Bar u Bogusi, Dudki 11, Firma „Woźniak” Zbigniew Woźniak, Agencja Ochrony „Viper”.

― Wystąpią zespoły ludowe z terenu Powiatu Kutnowskiego, wręczymy medale najmłodszemu sołtysowi oraz sołtysce, a także wyłonimy sołectwo z największą ilością odnawialnych źródeł energii (OZE). Mamy zaszczyt spotkać się z sołtysami wytypowanymi przez Wójtów i Burmistrzów z całego Powiatu Kutnowskiego. Dodatkowo wydarzenie uświetni poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Kutnowskiego. Nie zabraknie stołu wiejskiego, a także będą wilcze kluchy z kapustą, barszczyk z uszkami i krokietami, gęsina oraz słodkie wypieki ― mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

― Niezmiernie mi miło, że razem z OSP Wierzbie organizujemy Dzień Sołtysa. To świetna okazja, by poznać się, celebrować i podziękować sołtysom za ich ciężką pracę jaką wykonują dla społeczeństwa. Bardzo dziękuję za pomoc Prezesowi OSP Wierzbie Antoniemu Jóźwiakowi oraz Wiceprezesowi Robertowi Janowskiemu ― mówi Marek Kubasiński, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Władze powiatu wizytowały salę w Wierzbiu w gminie Kutno (fot. Powiat Kutnowski)

― Dzień Sołtysa świętować będziemy 9 marca i właśnie wtedy spotykamy się z nimi, by nagrodzić i podziękować za ciężką pracę na rzecz innych, na rzecz mieszkańców sołectw. W programie także mamy występ zespołów ludowych ― dodaje Magdalena Marciniak, dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

Dzień Sołtysa, jak w ubiegłym roku, poprowadzą Elżbieta Milczarska oraz Arkadiusz Olesiński.

Program obchodów Dnia Sołtysa 09 marca 2024 r.:

12:00 – Rota; przywitanie gości.
12:15 – Przemówienie Starosty Kutnowskiego oraz zaproszonych gości.
12:35 – Wręczenie medalu ,,Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego”
12:45 – Wręczenie medali najmłodszemu sołtysowi oraz sołtysce.
13:00 – Zespół ,,Krzyżanówek”
13:30 – Występ zespołów ludowych: „Krośniewiacy”, „Strzelce”, ,,Klonowianki”
14:30 – Przerwa kawowa.
14:40 – Gwiazda wydarzenia
15:40 – Rozstrzygnięcie akcji ,,Sołectwo z największą ilością zainstalowanych odnawialnych źródeł energii (OZE)”.
16:00 – Występ – Zespół „RETRO” – Wierzbie
17:00 – Wręczenie podziękowań zespołom ludowym, KGW i partnerom
17:10 – Poczęstunek
17:30 – Zakończenie.

(Powiat Kutnowski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: