reklama
reklama
reklama
reklama

Wójt Jasińska dziękuje za udział w „Złotej Leszczynie” i zapowiada kolejną edycję festiwalu [FOTO/WIDEO]

W miniony weekend Leszczynek był prawdziwą stolicą folkloru, a wszystko to za sprawą II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”. Imprezę podsumowuje wójt gminy Kutno Justyna Jasińska i już zapowiada, że za rok kolejna edycja festiwalu.

- R E K L A M A -

W II edycji „Złotej Leszczyny” udział wzięło aż 18 zespołów ludowych i kapel z całej Polski. Nie brakowało radosnych tańców i śpiewów oraz wielu innych atrakcji.

– Drugi Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna” za nami. Dziękuję wszystkim zespołom, które przyjęły zaproszenie. Dziękuję za to, że podzieliły się swoim warsztatem artystycznym i że pokazały to piękno muzyki ludowej, która myślę przez wiele ostatnich lat mogła być trochę zapomniana, a dzisiaj jest dziełem sztuki. Tak jak biały śpiew czy zachowania, ruchy, poruszanie w takt muzyki, dźwięki które wydaja instrumenty ludowe… To wszystko jest dziś tak unikatowe i piękne, ponieważ różnorodne, z różnych miejsc naszego kraju – komentuje wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

- R E K L A M A -

Wójt gminy Kutno zapowiedziała już, że za rok kolejna edycja Złotej Leszczyny. I ma nadzieję, że już z udziałem nieobecnych teraz „Leszczynianek”.

– Dziękuję wszystkim gościom i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy w komplecie. Mam nadzieję, że będziemy również z Leszczyniankami, które nie mogły być w tym roku z nami. Czekamy na Was! Już teraz zapraszam na trzecią edycję, trzeci festiwal w przyszłym roku – dodawała wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

- R E K L A M A -

Zobacz zdjęcia z II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: