REKLAMA
niedziela, 26, czerwiec 2022
REKLAMA

Wyjątkowy koncert w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina z kutnowskimi akcentami

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się wyjątkowy koncert wykonany przez muzyków Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej. W wydarzeniu udział wzięli między innymi Ukraińcy, którzy znaleźli schronienie w powiecie kutnowskim.

poniżej dalsza część artykułu

W programie wydarzenia znalazły się kompozycje prezentujące ukraińską muzykę orkiestrową od jej początków w latach 70. XVIII wieku do dzieł XX wieku, a także jeden z najpopularniejszych utworów polskiego mistrza skrzypiec: Symfonia C-dur Maksyma Berezowskiego, Fantaisie brillante sur des motifs de l’opéra „Faust” de Gounod Henryka Wieniawskiego, Melodia Myrosława Skoryka i III Symfonia h-moll Borysa Latoszynskiego.

– W wydarzeniu uczestniczyła dwudziestoosobowa grupa z powiatu kutnowskiego składająca się z mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w miejscach zorganizowanych przez samorząd oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych wspierających uchodźców – powiedział Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

poniżej dalsza część artykułu

Wyjazd został sfinansowany m.in. przez zbiórkę radnych rady powiatu kutnowskiego (Tomasz Marciniak, Tomasz Walczewski, Daniel Kowalik), oraz wsparcie Burmistrz Krośniewic Katarzyny Erdman. Bilety zostały przekazane przez Łódzkie.pl.

– Oprócz samego koncertu spędziliśmy czas z Naszymi podopiecznymi w jednej z Łódzkich kawiarni. Myślę, że wspólnie spędzony czas pozwolił wszystkim choć na chwilę uciec od trosk dnia codziennego. Uśmiechy na twarzach były dowodem na to, że udało się nam fajnie spędzić wspólny czas – mówi Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

poniżej dalsza część artykułu

– Jestem niezmiernie usatysfakcjonowany, że zbiórka którą przeprowadziliśmy razem z Radnymi Powiatu, miała swoje zwieńczenie w postaci tak cudownego koncertu w łódzkiej filharmonii i smacznego obiadu – mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie


reklama

Warto przeczytać:

reklama