PanoramaKutna.plKultura(ZDJĘCIA) Miasto Róż zachwyciło na uroczystym otwarciu Ogrodów Dolnych w Zamku Królewskim

(ZDJĘCIA) Miasto Róż zachwyciło na uroczystym otwarciu Ogrodów Dolnych w Zamku Królewskim

W miniony weekend w Zamku Królewskim uroczyście otwarto Ogrody Dolne oraz Królewską Wystawę Róż organizowaną przez Ambasadę Królestwa Niderlandów, na której nie mogło zabraknąć Kutna – miasta róż.

-

W dniu otwarcia 24 tys. odwiedzających mogło podziwiać róże w kształcie piwonii, w kolorach tęczy, pachnące wanilią lub imbirem…ponad 20.000 kwiatów róż w 140 odmianach z całego świata. Kutno wspólnie z Polskim Towarzystwem Różanym przygotowało ekspozycję róż zapachowych, która cieszyła się ogromną popularnością.

Na stanowisku o różach opowiadali eksperci z Polskiego Towarzystwa Różanego a przedstawiciele UM Kutno i KDK – Liliana Urbańczyk-Wójcik, Wioleta Maciejewska, Agnieszka Dąbrowska-Walczak, Agnieszka Lewandowska — zapraszali do Kutna na Święto Róży i opowiadali o kutnowskiej tradycji różanej.

-

Po królewskich ogrodach dumnie przechadzała się grupa La Danse z Muzeum Regionalnego w Kutnie pod wodzą Piotra Stasiaka, zastępcy dyrektora. Była również Królowa Róż Julia Kaźmierczak, która swoją urodą i wdziękiem zachwyciła wielu Warszawiaków.
Wspaniałe zdjęcia wykonał Adam Pietrusiak w asyście żony Małgosi, a materiał wideo zbierał Piotr Tomaszewski. Za całość odpowiedzialna była Weronika Lenarczyk, zastępca dyrektora KDK i jednocześnie wiceprezes Polskiego Towarzystwa Różanego.

-

W uroczystym wernisażu wystawy uczestniczyli Zastępcy Prezydenta Kutna – Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja oraz Radosław Rojewski – dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury, którzy reprezentowali Kutno na najbardziej prestiżowym wydarzeniu różanym w tym roku.

zdjęcia: Adam Pietrusiak / KDK

-

Nie przegap: