(ZDJĘCIA) Pełne parkingi, kolejki i puste półki. Kutnianie ruszyli na zakupy do marketów

Zamknięcie szkół i instytucji kulturalnych, a także strach przed koronawirusem sprawiły, że Polacy masowo ruszyli do sklepów na zakupy. Sytuacja tak samo wygląda w Kutnie, gdzie w niektórych sklepach zaczynają pustoszeć półki z niektórymi produktami.

- R E K L A M A -

Przed kutnowskimi marketami obserwować można dziś wzmożony ruch. Parkingi są przepełnione, a do kas stoją długie kolejki. Kutnianie kupują produkty na zapas i półki zaczynają świecić pustkami. Wśród najbardziej pożądanych produktów są między innymi papier toaletowy, mydło, różnego rodzaju środki czystości, woda, cukier, mrożonki czy… zupki chińskie.

Pracownicy marketów dwoją się i troją, aby na bieżąco zapełniać pustoszejące półki. Jednocześnie rząd apeluje do mieszkańców, aby nie robili wielkich zakupów na zapas, bowiem sklepy będą działać, a producenci żywności mają zapasy i jak zapewniają – mogą zwiększyć produkcję.

- R E K L A M A -

Sklepy nie zostaną zamknięte

W międzyczasie w sieci pojawiły się plotki o tym, że rząd ma zamknąć duże markety. Informacje te stanowczo zdementowało jednak Ministerstwo Rozwoju.

Nie jest rozważane wprowadzenie nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich sklepów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny – komentuje Jadwiga Emilewicz z Ministerstwa Rozwoju.

- R E K L A M A -

ZOBACZ GALERIĘ:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: