(ZDJĘCIA) Ruszyła przebudowa skrzyżowania na Łąkoszynie. Wielkie utrudnienia i nerwy kierowców

Ruszyła wielka drogowa inwestycja w Kutnie, a wraz z nią pojawiły się ogromne problemy i korki w okolicach Łąkoszyna. Wszystko przez drastyczną zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK60 z DK92 i DW702.

- R E K L A M A -

W obrębie skrzyżowania wyłączonych z ruchu zostało kilka pasów i dodatkowo zamontowano sygnalizację świetlną. Utrudnienia widoczne są szczególnie w godzinach szczytu, gdy mieszkańcy jadą lub wracają z pracy ze strefy ekonomicznej.

„Z Kaszew do Kutna ponad godzinę jechałem. Korek od ronda na strefie” – pisze jeden z internautów. „Utknęłam w godzinach 14-15 na przeszło godzinę” – dodaje kolejna internautka.

- R E K L A M A -

Na razie nie wiadomo, do kiedy potrwają utrudnienia i jaka będzie obowiązywać organizacja ruchu. Zapytanie w tej sprawie wysłaliśmy do wykonawcy inwestycji, firmy Strabag. O utrudnieniach nie informuje także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Takich wieści na próżno szukać także na oficjalnej stronie GDDKiA w zakładce „lista utrudnień”.

Jak podaje fanpage Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe, w zakres tego przedsięwzięcia – które ma pochłonąć ponad 5,3 mln złotych – wchodzi między innymi: dobudowa jednego pasa ruchu na wlocie od strony Płocka, dobudowa dwóch pasów ruchu na wlocie od strony Łodzi, budowa ciągów pieszo-rowerowych w obrębie skrzyżowania, wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni na całym skrzyżowaniu, wymiana oświetlenia i budowa nowej sygnalizacji świetlnej.

- R E K L A M A -

KOMUNIKAT GDDKIA w sprawie zakresu przebudowy i utrudnień (kliknij)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: