reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Wielki strajk nauczycieli rozpoczęty! W Kutnie i regionie nie ma lekcji

Paraliż w szkołach w całym kraju, także w powiecie kutnowskim. Protest nauczycieli stał się faktem i placówki z naszego regionu nie prowadzą zajęć lekcyjnych.

- R E K L A M A -

Zaczęliśmy… Kutno, Żychlin, Strzelce, Łanięta, Byszew, Wroczyny, Gołębiew, Strzegocin przysłały nam zdjęcia – można przeczytać na profilu ZNP Kutno w mediach społecznościowych.

Nauczyciele od dziś nie prowadzą normalnych zajęć lekcyjnych.

- R E K L A M A -

Przyjdziemy do szkoły, ale nie będziemy prowadzili zajęć lekcyjnych ani opiekuńczych. W strajku udział wezmą nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. To jest protest, w którym chodzi o naszą godność i o lepszą przyszłość polskiej szkoły. Mamy jeden wspólny cel: jest nim dobra edukacja – zapowiada Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Protest ma na celu walkę między innymi o wyższe wynagrodzenia.

- R E K L A M A -

Walczymy o wzrost wynagrodzeń, ale jednocześnie o większe pieniądze dla oświaty. Chcemy, żeby samorządy otrzymywały z budżetu państwa wyższą subwencję na szkoły, przedszkola i placówki oświatowe. Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji – dodają przedstawiciele ZNP.

Głos w sprawie protestu nauczycieli zabrał m.in. Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, który wystosował specjalny list. Pisaliśmy o tym w piątek.

fot. ZNP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: