reklama

(ZDJĘCIA) Wyborcza walka na słupach. Nekrologi przykryte plakatami Rafała Trzaskowskiego

Do II tury wyborów prezydenckich został nieco ponad tydzień i w sztabach obu kandydatów widać dużą mobilizację. Walkę o głosy widać także na słupach – niestety, nie wszystko odbywa się tak, jak powinno. Okazuje się bowiem, że plakatami Rafała Trzaskowskiego przykryto nekrologi.

- R E K L A M A -

W czwartek od mieszkańców otrzymaliśmy informacje, że na kilku słupach ogłoszeniowych nekrologi zostały przykryte materiałami wyborczymi Rafała Trzaskowskiego.

Taka sytuacja miała miejsce między innymi na Barlickiego, Zamoyskiego czy Skłodowskiej. Byliśmy na miejscu i potwierdziliśmy doniesienia naszych Czytelników – zakryte zostały nekrologi osób, których pogrzeb odbył się 1 lipca. Zresztą na słupach nie znajdowały się materiały starsze niż kilka dni, ponieważ UM Kutno po zakończonej I turze wyborów zlecił wyczyszczenie słupów w mieście. Pisaliśmy o tym tutaj: Poseł mówi o niszczeniu materiałów wyborczych. Jest odpowiedz prezydenta Kutna

- R E K L A M A -

Co ciekawe, w mediach społecznościowych wpis dotyczący plakatowania miasta zamieścił Janusz Pawlak, szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. „Trzaskowski reaktywacja. Zaczęliśmy II turę” – tak 1 lipca o 20:52 napisał Janusz Pawlak i… zamieścił zdjęcie słupa, na który widać nekrolog zaklejony plakatem R. Trzaskowskiego.

Ja osobiście nie kleję tych plakatów, ale otrzymuję na bieżąco zdjęcia, były wykonane prawdopodobnie 1 lipca. Przekazałem człowiekowi, który się tym zajmuje, aby zwracał uwagę na klepsydry. Otrzymałem od niego informację, że nie zakleił aktualnych nekrologów. Teraz specjalnie po telefonie od Pana objechałem całe miasto i przyjrzałem się słupom. Żadne aktualne nekrologi nie były zakryte – powiedział Panoramie Janusz Pawlak z PO.

- R E K L A M A -

Nekrologi zakryte po raz kolejny

To nie pierwszy raz w ostatnim czasie, gdy polityczni działacze z naszego miasta zakrywają nekrologi. W maju przedstawiciele Lewicy podczas happeningu sięgnęli po bardzo kontrowersyjne metody.

Na przykościelnym słupie ogłoszeniowym przykleili swoje afisze „Stop pedofilii w kościele”, tym samym zaklejając kilka nekrologów. O sprawie pisaliśmy tutaj: Zakryli nekrologi zmarłych mieszkańców. Happening Lewicy przeciwko pedofilii w kościele

Wówczas w sieci wybuchła prawdziwa burza. Głos w sprawie wówczas zabrali między innymi Młodzi Demokraci, czyli tzw. młodzieżówka Platformy Obywatelskiej.

[…] Nie można pozwolić na zakrywanie nekrologów czymkolwiek. Potępiamy takie zachowanie i nie zgadzamy się z taką formą protestu. Nekrolog służy do poinformowania o śmierci bliskiego, osoby która przez lokalną społeczność może być znana bądź kojarzona. Współczujemy osobom, których nekrologi zostały zasłonięte i łączymy się z nimi w bólu – mówili wówczas przedstawiciele Młodych Demokratów Kutno.

O akcji Lewicy i oświadczeniach po happeningu pisaliśmy TUTAJ

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: