reklama
reklama

Koniec drogowej męki w Kutnie. Józefów już przejezdny!

Tymczasowy przejazd pod wiaduktem w ul. Józefów został uruchomiony. Kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów jezdni. Przejazd jest dwukierunkowy, bez sygnalizacji świetlnej dla pojazdów o maksymalnej wysokości 2,5 m. Wydzielona jest także droga dla pieszych.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że jest to rozwiązanie doraźne, które potrwa przez kilka najbliższych miesięcy. Dokładniej do czasu wyłonienia wykonawcy finalnych prac drogowych pod wiaduktem, o które cały czas walczymy. Docelowo będą one mogły zwiększyć przestrzeń w tym miejscu, co umożliwi przejazd np. samochodom dostawczym o określonej wysokości – informuje Joanna Brylska, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.

- R E K L A M A -

Dokończenie modernizacji drogi pod wiaduktem to zadanie realizowane w obszarze infrastruktury kolejowej. Miasto jest zobowiązane do ścisłej współpracy z PKP w celu uzyskania wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń. To wszystko powoduje, że nie mamy żadnego wpływu na termin rozpoczęcia tej właściwej inwestycji. Dla chociażby częściowego usprawnienia ruchu w tej części miasta tymczasowo udostępniony został  przejazd pod wiaduktem – dodaje Joanna Brylska. 


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: