Wiadomości KutnoKulturaPotańcówka, świetna zabawa i wręczenie nagród. Złota Leszczyna 2022 przeszła do historii!

Potańcówka, świetna zabawa i wręczenie nagród. Złota Leszczyna 2022 przeszła do historii! [ZDJĘCIA]

II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna” w Leszczynku przeszedł już do historii. Poznaliśmy zwycięskie kapele oraz zespoły, a na zakończenie imprezy nie zabrakło żywiołowej potańcówki z Kapelą Krośniewiacy.

- Reklama -

W sobotę 6 sierpnia 2022 Leszczynek był stolicą folkloru, a wszystko za sprawą kolejnej edycji „Złotej Leszczyny”. Do gminy Kutno zjechało się aż 18 zespołów i kapel, które rywalizowały o statuetki tytułowej „Złotej Leszczyny”. O tym, co działo się w Leszczynku pisaliśmy tutaj:

Po wielu godzinach atrakcji nadeszła najbardziej wyczekiwana chwila, czyli rozdanie nagród. Wcześniej jednak publiczność oraz ludowych artystów do tańca porwała Kapela Krośniewiacy. Potańcówka nie miała końca i na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięci.

- Reklama -

Jury w składzie Sylwia Kacalak (przewodnicząca), Jolanta Gutowska, Jakub Jabłoński, Joanna Krysiak i Anna Staniszewska oceni 14 zespołów wokalno-instrumentalnych oraz 4 kapel. „Wszyscy wygraliście, bardzo się cieszymy, że tyle przyjechało zespołów i był tak wysoki poziom. Było nam ciężko wybrać zwycięzców” – mówiła Anna Staniszewska, która ogłaszała wyniki. Nagrody wręczała z kolei wójt gminy Kutno Justyna Jasińśka.

Jury brało pod uwagę między innymi gwarowość, walory głosowe, muzykalność, dobór repertuaru do danego regionu, dobór instrumentów, ogólny wyraz artystyczny, prezentację wizualną zespołu oraz dobór strojów ludowych.

Złota Leszczyna 2022 – wyniki

- Reklama -

Kategoria zespołów wokalno-instrumentalnych:
III miejsce: Zespół Ludowy „Gniewkowianie” – 500 złotych
II miejsce: Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej „Piotrkowianie” – 700 złotych
I miejsce: Zespół Ludowy „Jezioranki” i „Warcka” Kapela Ludowa – 1000 złotych

Kategoria kapele:
III miejsce: Kapela spod Kowala – 500 złotych
II miejsce: Kapela Jeremiego Kowalskiego z Łowicza – 700 złotych
I miejsce: Kapela Grochowiacy – 1000 złotych

Nagrody publiczności:
Zespół Spod Strzechy oraz Kapela Jeremiego Kowalskiego z Łowicza

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: