reklama
reklama

Radni PiS-u także napisali do prezydenta Kutna w sprawie pomocy lokalnym sprzedawcom. Chodzi o Manhattan

Pomoc lokalnym przedsiębiorcom to dziś najgorętszy temat w Kutnie. Najpierw list do kutnian skierował prezydent Zbigniew Burzyński, później do zapowiedzi włodarza Miasta Róż odnieśli się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej/Młodych Demokratów, a teraz pismo w sprawie pomocy dla lokalnych sprzedawców wystosował klub radnych Prawa i Sprawiedliwość.

- R E K L A M A -

Pełna treść pisma skierowanego przez radnych PiS do prezydenta Kutna:

Szanowny Panie Prezydencie,

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Kutno wspiera Pana decyzję dotyczącą ulg dla kutnowskich przedsiębiorców w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną.

- R E K L A M A -

W lokalnych portalach informacyjnych pojawiły się wzmianki dotyczące lokalnych podatków i opłat, w tym podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, opłat za miejskie lokale użytkowe.

Mając na uwadze powyższe, pragniemy również zwrócić uwagę na problem dotyczący kwot wynikających z dzierżaw gruntu dla mnie jszych przedsiębiorców. Jako przykład można wskazać chociażby osoby trudniące się sprzedażą na bazarze „Manhattan”, który historycznie jest trzonem kutnowskiego handlu. Sytuacja tych osób jest nader trudna, a stowarzyszenie zrzeszające sprzedawców zobligowane jest do zapłaty ponad 14 tys. zł co miesiąc z tytułu umowy dzierżawy. Oczywiście poza tymi kwotami odprowadzane są również podatki od nieruchomości.

- R E K L A M A -

Jak wiemy, „Manhattan” świeci dziś pustkami. Problemy finansowe osób prowadzących tam działalność gospodarczą rozpoczęły się już dawno, w związku z powstaniem marketów i galerii handlowej. Obecna sytuacja natomiast, wydaje się wręcz dramatyczna. Warto zatem rozważyć udzielenie im pomocy, w formie czasowego zwolnienia od opłacania dzierżawy.

Z podobną sytuacją będziemy mieć do czynienia w momencie wznowienia działalności kutnowskiej targowicy. Wówczas osoby, które przez okres pozostawania bez możliwości sprzedaży będą musiały uiszczać stosowne daniny. W tym przypadku również warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom kutnowskich przedsiębiorców i okolicznych rolników.”

Przeczytaj więcej:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: