Rewolucja w gminie Kutno. Darmowe przejazdy autobusami dla mieszkańców, będzie więcej kursów [FOTO/WIDEO]

Szykuje się prawdziwa rewolucja w komunikacji zbiorowej w gminie Kutno. Od nowego roku mieszkańcy gminy będą mieli zapewnione darmowe przejazdy, zwiększy się też częstotliwość kursów. Pod artykułem znajdują się nowe rozkłady jazdy.

Dziś w Urzędzie Gminy Kutno zorganizowana została konferencja prasowa poświęcona sytuacji związanej z komunikacją zbiorową w gminie. Ten temat od kilku dni żywo interesował lokalną społeczność (Gmina Kutno wypowiedziała umowę MZK Kutno – więcej pisaliśmy tutaj: Gminy wypowiedziały umowę MZK. Z rozkładu zniknie wiele połączeń autobusowych). Teraz jak się okazuje, szykują się wielkie zmiany, na których mają skorzystać mieszkańcy.

Konferencja Gminy Kutno dot. komunikacji publicznej.

– Będzie to przełomowa zmiana i mam nadzieję, że tylko z korzyścią dla naszych mieszkańców. Zapewnimy darmowy transport wszystkim mieszkańcom gminy Kutno. Stanie się tak dzięki ofercie, którą złożyła nam firma Full Travel. Jesteśmy już po opracowaniu rozkładów jazdy na terenie gminy Kutno, mamy opracowane cztery linie. Autobusy będą poruszać się z większą częstotliwością niż dotychczas – podkreślała Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

Będzie większa częstotliwość przejazdów

Ruch autobusowy ma rozpoczynać się tak, aby nie było problemów z dojazdem do miasta i dotarciem np. do pracy. Gmina zapewnia, że będą to komfortowe autobusy, niskopodłogowe. W celu zapewnienia mieszkańcom gminy Kutno transportu publicznego zostały utworzone 4 linie komunikacyjne:

Strzegocin – Kutno – Głogowiec,
Sieraków – Kutno – Krzesin,
Wysoka Wielka – Kutno,
Byszew – Kutno – Głogowiec

– Zwiększona została częstotliwość przejazdów oraz dodatkowo wprowadzono nowe trasy obejmujące miejscowości Florek, Michałów i Leszno wieś. Mieszkańcy Komadzyna, Maliny, Kolonii Sójki, Żurawieńca, Wierzbia i Sieciechowa w ramach porozumienia z przewoźnikiem będą mieli zapewniony transport na dotychczasowej linii. Po podpisaniu porozumienia poinformujemy o szczegółach – dodaje J. Jasińska.

(pod artykułem znajdują się rozkłady jazdy)

Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska i Krystian Ślebocki z Full Travel podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Usługi związane z komunikacją zbiorową świadczyć będzie firma Full Travel, której prezesem jest Krystian Ślebocki, potentat na lokalnym rynku. Sand-Bus, którego szefem jest Ślebocki od lat z powodzeniem świadczy przejazdy np. na trasie Kutno – Łódź.

Wójt Justyna Jasińska podkreśla także, że rezygnacja z usług MZK Kutno na rzecz Full Travel zapewni gminie spore oszczędności.

Gmina Kutno planuje wprowadzenie „KARTY MIESZKAŃCA”, która będzie upoważniała do korzystania z w/w darmowego transportu publicznego.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z konferencji prasowej:

Rozkłady jazdy:

Nie przegap: