PanoramaKutna.plKutno(ZDJĘCIA) Plac zabaw na Matejki zostanie zdemontowany. Głos zabiera prezydent Kutna

(ZDJĘCIA) Plac zabaw na Matejki zostanie zdemontowany. Głos zabiera prezydent Kutna

Kontrowersyjny plac zabaw przy ulicy Matejki, który nieprzepisowo został zlokalizowany tuż przy śmietnikach ostatecznie zostanie… zdemontowany. Trwa zamieszanie związane z osiedlową inwestycją, a głos w sprawie zabiera prezydent Kutna, który udzielił odpowiedzi na interpelację złożoną przez radnego Roberta Feliniaka.

-

O sprawie związanej z nerwami mieszkańców ul. Matejki, gdzie powstał kontrowersyjny plac zabaw zlokalizowany przy samych koszach ze śmieciami pisaliśmy kilka tygodni temu: (ZDJĘCIA) Wielkie nerwy na Matejki. Mieszkańcy są zbulwersowani osiedlową inwestycją). Temat poruszyliśmy także w ostatnim papierowym wydaniu Panoramy Kutna.

Dziś odpowiedz na interpelację radnego Roberta Feliniaka (WIĘCEJ: Robert Feliniak interweniuje ws. Matejki. „Plac zabaw nie spełnia żadnych kryteriów”) udzielił prezydent Zbigniew Burzyński. W kolejce czekają jeszcze pisma złożone przez radnego Michała Łuckiego (WIĘCEJ: Michał Łucki składa interpelacje w sprawie osiedla Matejki. „Dziękuję za ogromne zaufanie”)

-

Okazuje się, że kontrowersyjny plac zabaw… zostanie zdemontowany.

-

Z uwagi na brak możliwości dostosowania tymczasowego placu zabaw przy ul. Matejki do obowiązujących przepisów prawa w zakresie lokalizacji takich obiektów, po uzgodnieniach z Zarządem Spółki, podjęta została decyzja o jego zdemontowaniu. Do czasu wybudowania placu zabaw, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa z lokalizacją określoną w pierwotnym planie zagospodarowania przyjętym dla tego terenu, dla mieszkańców przedmiotowych nieruchomości dostępny jest plac zabaw zlokalizowany w Parku Wiosny Ludów – odpowiada prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Jak można przeczytać w odpowiedzi na interpelację radnego Roberta Feliniaka, „(…) mając na uwadze, iż właścicielem przedmiotowego terenu, jak również lokali w budynkach przy ul. Matejki 23 i 25 jest spółka, w której miasto posiada udziały, wszelkie podejmowane przez nią działania są transparentne i ukierunkowane na mieszkańców zarządzanych zasobów”.

Przedstawiane przez zainteresowanych opinie i wnioski, Zarząd Spółki weryfikuje i w miarę posiadanych środków finansowych i możliwości technicznych, uwzględnia w swoich działaniach. Niemniej jednak, w przypadku ww. budynków, w których lokale spółka udostępnia mieszkańcom na zasadach najmu, decyzje o sposobie zagospodarowania nieruchomości leżą wyłącznie w kompetencjach Zarządu Spółki – tłumaczy prezydent Burzyński.

Jak mówi włodarz Miasta Róż, „w przypadku terenów niebędących objętym stałym utrzymaniem, nie możemy używać pojęcia „regularne koszenie”. Koszenie terenów tego typu uzależnione jest stricte od warunków pogodowych. Zaznaczam, że koszenie terenów zlokalizowanych przy ul. Matejki i będących własnością miasta, odbywa się z taką samą intensywnością, jak innych obszarów”.

Problem z wykoszeniem płyt „jumba” związany jest z brakiem możliwości wykonania tego zadania ze względu na auta, które zajmują miejsce parkingowe. Aktualnie poszukujemy innego sposobu, aby wykonać zabiegi pielęgnacyjne na obszarze parkingu – wyjaśnia prezydent. – Ulica Matejki została wysprzątana na całej długości ze szczególnym zwróceniem uwagi na odcinek przy blokach TBS. Naprawa jezdni zostanie zlecona w ramach tzw. „remontów cząstkowych’ ulic Miasta Kutno.


Wizualizacja osiedla na Matejki w Kutnie. Dwa bloki zostały już oddane do użytku (fot. TBS Kutno)

-

Nie przegap: