To był wyjątkowy rok. Zobacz, co działo się w Kutnie i regionie w 2020

Kilka godzin temu witaliśmy Nowy 2021 Rok – to najlepszy czas na podsumowanie tego, co działo się w poprzednich dwunastu miesiącach w Kutnie i regionie. Miniony rok niestety zdominowała pandemia koronawirusa, ale byliśmy także świadkami wielu innych wydarzeń – zarówno tych miłych i pozytywnych, jak i smutnych oraz tragicznych.

Zapraszamy do lektury podsumowania najważniejszych wydarzeń i najczęściej czytanych przez Was wiadomości w 2020 roku:

STYCZEŃ 2020

Początek roku w naszym mieście obfitował w wydarzenia kulturalne. Mieszkańcy mogli wziąć udział w barwnym Orszaku Trzech Króli (panoramakutna.pl/zdjecia-swieta-rodzina-kabriolet-i-trzej-krolowie-wyjatkowy-orszak-w-kutnie) oraz premierowym koncercie w KDK-u (panoramakutna.pl/zdjecia-koncertowe-otwarcie-roku-w-kdk-u-muzyczna-uczta-mlynarskiego-i-kulki).

Podczas 28. finału WOŚP w Kutnie zebrano rekordową kwotę, nie brakowało także atrakcji m.in. Koncertów czy efektownych pokazów (panoramakutna.pl/pilne-mamy-rekord-zbiorki-na-wosp-w-kutnie i panoramakutna.pl/tag/wosp-kutno-2020).

Niestety w powiecie kutnowskim doszło do dwóch tragicznych wydarzeń – w Dąbrowicach spłonął dom i kobieta straciła dorobek całego życia (panoramakutna.pl/zdjecia-wideo-pozar-zabral-jej-dorobek-zycia-z-dymem-poszlo-prawie-100-tys-zlotych), a w Kutnie na trasie prowadzącej do strefy ekonomicznej doszło do śmiertelnego wypadku (panoramakutna.pl/zdjecia-smiertelny-wypadek-w-kutnie-nie-zyje-mezczyzna).

Pod koniec stycznia 2020 w centrum Kutna odbyła się wielka wojskowa uroczystość – ślubowanie Terytorialsów. Z tej okazji w naszym mieście pojawił się m.in. Były szef MON Antoni Macierewicz (panoramakutna.pl/zdjecia-wielka-wojskowa-uroczystosc-w-sercu-kutna-terytorialsi-zlozyli-przysiege)

Dokładnie 29 stycznia po raz pierwszy na łamach Panoramy pisaliśmy także o… koronawirusie. Wówczas była to wzmianka od sanepidu, który przekazał informacje o mało jeszcze znanym w naszym kraju wirusie… (panoramakutna.pl/kutnowski-sanepid-przekazuje-wazne-informacje-o-koronawirusie)


LUTY 2020

Luty rozpoczął się od tragicznego wypadku na obwodnicy Kutna. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęły 2 kobiety, a kilka osób zostało rannych (panoramakutna.pl/wideo-zdjecia-tragedia-w-kutnie-nie-zyja-dwie-mlode-kobiety-trzy-osoby-ciezko-ranne-wideo).

W tym miesiącu głośno było także o podpaleniach w gminie Bedlno. Strażacy kilkukrotnie walczyli z żywiołem, a osoba, która podkładała ogień do tej pory nie została zatrzymana (panoramakutna.pl/zdjecia-wideo-podpalenie-pod-kutnem-z-zywiolem-walczy-szesc-zastepow-strazy-pozarnej). Pozostając przy strażakach – KP PSP w Kutnie otrzymała nowoczesne wozy (panoramakutna.pl/wideo-kutnowscy-strazacy-maja-nowe-wozy)

W lutym odbyła się także kolejna (i jednocześnie ostatnia w 2020 roku) edycja kutnowskiej Różanej Rodziny (panoramakutna.pl/zdjecia-za-nami-kolejna-edycja-rozanej-rodziny-wyjatkowe-swieto-kutnowskich-maluszkow). Nie brakowało również sportowych emocji między innymi w Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej (panoramakutna.pl/galeria-ta-ostatnia-niedziela-wielkie-emocje-w-kahlpn-wladcy-polnocy-nowym-mistrzem).

Coraz głośniej zaczęto mówić o koronawirusie. Zaczęło się od zaniepokojenia mieszkańców i pytań ze strony radnych (panoramakutna.pl/kutno-jest-przygotowane-na-epidemie-koronawirusa-wladze-odniosly-sie-do-zaniepokojenia-mieszkancow), a zakończyło na pierwszym podejrzeniu COVID-19 w regionie (panoramakutna.pl/podejrzenie-zakazenia-koronawirusem-pod-kutnem-kierowca-przebywal-ostatnio-we-wloszech) i wpisaniu kutnowskiego szpitala na listę placówek o podwyższonej gotowości (panoramakutna.pl/kutnowski-szpital-w-stanie-podwyzszonej-gotowosci-z-uwagi-na-koronawirusa)MARZEC 2020

Marzec rozpoczął się od obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i m.in. biegu w podkutnowskim Raciborowie (panoramakutna.pl/wideo-zdjecia-kutno-pamietalo-o-zolnierzach-wykletych). Tydzień później odbyła się – jak się później okazało ostatnia na wiele miesięcy impreza kulturalno/sportowa – podsumowanie zmagań piłkarzy w KAHLPN (panoramakutna.pl/zdjecia-za-nami-swieto-kutnowskiej-halowki-sportowe-emocje-i-grad-nagrod).

Czwartego marca nasze miasto odwiedziła ówczesna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska (panoramakutna.pl/wideo-zdjecia-burzliwa-dyskusja-na-spotkaniu-malgorzaty-kidawy-blonskiej-z-mieszkancami-kutna)

Tego samego dnia w Polsce odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem i… wszystko się zmieniło. W kolejnych dniach odbyła się komisja bezpieczeństwa w starostwie i specjalna konferencja prezydenta Kutna (panoramakutna.pl/wideo-zdjecia-wladze-kutna-apeluja-do-mieszkancow-bez-potrzeby-nie-wychodzmy-z-domow).

W kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, a później stan epidemii, czyli pierwszy LOCKDOWN. 22 marca w powiecie kutnowskim odnotowano pierwsze przypadeki zakażenia koronawirusem (panoramakutna.pl/pilne-sa-zakazeni-koronawirusem-w-powiecie-kutnowskim/).

Wcześniej mieszkańcy w strachu ruszyli na zakupy i półki w marketach świeciły pustkami (panoramakutna.pl/zdjecia-pelne-parkingi-kolejki-i-puste-polki-kutnianie-ruszyli-na-zakupy-do-marketow), a jednocześnie na ulicach pojawiły się radiowozy, z których usłyszeć można było apele o pozostanie w domach (panoramakutna.pl/wideo-apelujemy-zostancie-w-domach-specjalne-radiowozy-na-ulicach-kutna), ponieważ rząd wprowadził zakaz przemieszczania się.

Niestety w marcu na terenie powiatu doszło do dwóch śmiertelnych wypadków – na ul. Północnej zginął pieszy (panoramakutna.pl/zdjecia-smiertelny-wypadek-w-kutnie-nie-zyje-mezczyzna-potracony-przez-samochod), a w Kamiennej zginęła młoda kobieta (panoramakutna.pl/zdjecia-koszmar-na-drodze-pod-kutnem-nie-zyje-mloda-kobieta).


KWIECIEŃ

Wydarzenia w tym miesiącu zostały niemalże całkowicie zdominowane przez koronawirusa. Na ulicach pojawiły się wspólne patrole policji i wojska (panoramakutna.pl/zdjecia-policja-i-wojsko-na-ulicach-kutna-ruszyly-wspolne-patrole-sluzb), dezynfekowano ulice (panoramakutna.pl/zdjecia-walka-z-koronawirusem-w-kutnie-ruszyla-dezynfekcja-na-ulicach), a także wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych (panoramakutna.pl/zdjecia-bez-maseczki-ani-rusz-tak-kutno-reaguje-na-nowe-obostrzenia).

W walkę z COVID-19 mocno zaangażowali się kutnowscy wolontariusze, którzy zbierali na wsparcie służby zdrowia. Dzięki nim do szpitala i innych placówek trafiły m.in. przyłbice i maseczki (panoramakutna.pl/zdjecia-kolejne-przylbice-i-maseczki-trafily-do-potrzebujacych-swietna-akcja-widzialnej-reki-z-kutna)

7 kwietnia w powiecie kutnowskim odnotowano pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem. Pierwszą ofiarą COVID-19 był mieszkaniec Kutna (panoramakutna.pl/koronawirus-pierwszy-zgon-w-powiecie-to-mezczyzna-z-kutna-aktual/)

Dzień później na obwodnicy Kutna doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty (panoramakutna.pl/zdjecia-smiertelny-wypadek-motocyklisty-w-kutnie-policja-wydala-komunikat).

W kwietniu miejsce miały też inne niż dotychczas święta wielkanocne. Co wówczas mieszkańcom życzyli włodarze miasta i powiatu? (panoramakutna.pl/wideo-swiateczne-przeslanie-prezydenta-burzynskiego-do-mieszkancow i panoramakutna.pl/wideo-starosta-kowalik-sklada-zyczenia-mieszkancom-i-apeluje-o-pozostanie-w-domach)

W ostatnich dniach miesiąca ruszyła trwająca do tej pory przebudowa wiaduktu kolejowego na Troczewskiego (panoramakutna.pl/zdjecia-ruszyla-przebudowa-wiaduktu-troczewskiego)


MAJ

Majówka? Tak, ale tylko online. W związku z koronawirusem odwołanych zostało wiele imprez i majówka w Kutnie odbyła się jedynie za pośrednictwem internetu. Oto jak wyglądała: panoramakutna.pl/dzis-wielki-final-domowki-z-bareja-bedzie-live-i-gosc-specjalny

W tym miesiącu odbyć miały się także wybory prezydenckie jednak ostatecznie z nich zrezygnowano. Prezydent Burzyński był jednym z wielu samorządowców, który nie zdecydował się na przekazanie Poczcie Polskiej danych wyborów (panoramakutna.pl/w-niedziele-nie-bedzie-wyborow-prezydenckich-jest-wazne-oswiadczenie i panoramakutna.pl/prezydent-burzynski-nie-przekaze-poczcie-polskiej-spisu-wyborcow-z-kutna)

W maju w Kutnie miejsce miał głośny atak z użyciem maczety. Zatrzymano trzy osoby, a o szczegółach pisaliśmy tutaj: panoramakutna.pl/zdjecia-to-oni-stoja-za-napadem-z-maczeta-w-kutnie-3-osoby-zatrzymane. W tym miesiącu powołano także nowego komendanta kutnowskiej policji i został nim Józef Poreda (panoramakutna.pl/pilne-nowy-komendant-kutnowskiej-policji-to-doswiadczony-kryminalny/)

Powody do radości mieli piłkarscy kibice, bowiem w związku z pandemią koronawirusa zawieszono sportowe rozgrywki i KS Kutno dzięki świetnym wynikom z rundy jesiennej awansował do III ligi (panoramakutna.pl/awans-do-iii-ligi-to-wielki-sukces-ale-nie-porwiemy-sie-z-motyka-na-slonce)

W maju podjęto decyzję, że – tymczasowo – nie będzie trzeba nosić maseczek w przestrzeni publicznej i… popularne było wyzwanie #hot16challenge. Wykonania kutnowskich polityków i innych znanych osób można posłuchać TUTAJCZERWIEC

Z kolei w czerwcu akcję „gorących szesnastek” zastąpił #gaszynchallenge. Co to takiego i jak radzili sobie mieszkańcy powiatu kutnowskiego przeczytać możecie TUTAJ.

Wciąż trwał częściowy lockdown i nie odbywały się praktycznie żadne wydarzenia kulturalne czy sportowe. Z tego też względu zupełnie inaczej wyglądała między innymi procesja Bożego Ciała (panoramakutna.pl/zdjecia-wideo-wyjatkowa-procesja-bozego-ciala-w-czasie-pandemii)

W połowie czerwca ruszyła wielka drogowa inwestycja związana z przebudową skrzyżowania na Łąkoszynie (panoramakutna.pl/zdjecia-ruszyla-przebudowa-skrzyzowania-na-lakoszynie-wielkie-utrudnienia-i-nerwy-kierowcow/)

Przez region przeszła nawałnica (panoramakutna.pl/zdjecia-oberwanie-chmury-nad-kutnem-wiele-ulic-pod-woda), a w centrum Kutna runął wielki komin (panoramakutna.pl/zdjecia-w-centrum-kutna-komin-runal-na-budynek-trwa-akcja-sluzb-ratunkowych).

28 czerwca odbyły się wybory prezydenckie i w Strzelcach pojawił się Andrzej Duda, który w drugiej turze mierzył się z Rafałem Trzaskowskim (panoramakutna.pl/zdjecia-wideo-andrzej-duda-odwiedzil-nasz-region-wasz-entuzjazm-dodaje-sily-i-energii/)


LIPIEC

W lipcu służby ratunkowe w powiecie kutnowskim miały mnóstwo pracy. Na Majdanach doszło do pożaru na składowisku odpadów. Strażacy mówią wprost, że z pożarem takich rozmiarów nie mieli do czynienia od wielu lat. (panoramakutna.pl/zdjecia-wideo-gigantyczny-pozar-na-majdanach-kleby-toksycznego-dymu-nad-kutnem/ i panoramakutna.pl/starsi-strazacy-nie-pamietaja-takiego-pozaru-kulisy-akcji-gasniczej-na-majdanach-zdjecia-wideo)

Doszło także do dwóch tragicznych wypadków: w Skłótach w zderzeniu samochodu z motocyklem zginęły dwie osoby (panoramakutna.pl/zdjecia-straszny-wypadek-pod-kutnem-nie-zyja-dwie-osoby/), a w Żabikowie auto roztrzaskało się na drzewie i zginęła kobieta (panoramakutna.pl/zdjecia-straszny-wypadek-pod-kutnem-nie-zyja-dwie-osoby/)

W pamięci pozostaje także incydent z udziałem kutnowskich policjantów, którzy podczas jednej z interwencji w centrum miasta uszkodzili fontannę (panoramakutna.pl/zdjecia-radiowoz-policji-wpadl-do-fontanny-nietypowe-zdarzenie-w-centrum-kutna/)

Duża akcja służb miała miejsce ponadto w Żychlinie, gdzie poszukiwano zaginionego mężczyzny. Ostatecznie miały jednak tragiczny finał i znaleziono zwłoki mężczyzny (panoramakutna.pl/pilne-podczas-akcji-poszukiwawczej-znaleziono-zwloki-mezczyzny-zdjecia)

W lipcu odbyła się II tura wyborów prezydenckich, w których wygrał Andrzej Duda. Jak głosowano w powiecie kutnowskim możecie przeczytać TUTAJ


SIERPIEŃ

Sierpień co roku jest świętem plonów. Tak było też w 2020, ale uroczystości w związku z pandemią koronawirusa były skromne. Przypomnijmy sobie, jak dożynki wyglądały w: Łaniętach panoramakutna.pl/zdjecia-tak-lanieta-dziekowaly-za-plony-za-nami-dozynki-parafialno-gminne/, Dąbrowicach panoramakutna.pl/w-dabrowicach-dziekowali-za-plony-za-nami-gminne-dozynki-zdjecia/ i Bedlnie panoramakutna.pl/za-nami-powiatowo-gminne-dozynki-w-bedlnie-rolnicy-podziekowali-za-plony/

W sierpniu odbyły się także dwie inne duże imprezy – w Kutnie miejsce miało huczne Święto Wojska Polskiego (panoramakutna.pl/zdjecia-wideo-patriotyczne-obchody-w-kutnie-upamietnili-rocznice-bitwy-warszawskiej-i-swieto-wojska-polskiego), a w Leszczynku nastąpiło oficjalne otwarcie zespołu dworsko-parkowego (panoramakutna.pl/wielkie-wydarzenie-w-leszczynku-perla-gminy-kutno-oficjalnie-otwarta-zdjecia).

Warto odnotować historyczną zwycięską inaugurację w III lidze piłkarzy KS-u Kutno z Polonią Warszawa (panoramakutna.pl/zdjecia-poczatek-jak-marzenie-ks-kutno-wygrywa-z-polonia-warszawa) i zdobycie tytułu Mistrza Polski przez szybownika Łukasza Wójcika (panoramakutna.pl/zdjecia-szybownik-lukasz-wojcik-z-kutna-zostal-mistrzem-polski).

Miesiąc zakończył się tragicznie – w Pomarzanach w zderzeniu osobowego mercedesa z ciężarówką zginęły dwie młode osoby (panoramakutna.pl/zdjecia-nie-zyja-2-mlode-osoby-dziecko-w-ciezkim-stanie-makabryczny-wypadek-pod-kutnem). Wcześniej w Krośniewicach doszło do wielkiej bójki z udziałem Polaków i Gruzinów (panoramakutna.pl/wideo-zatrzymania-po-polsko-gruzinskiej-bijatyce-to-nagranie-mrozi-krew-w-zylach/)WRZESIEŃ

Pierwszy dzwonek w szkołach i pierwsze nerwy rodziców, a także… pierwsze zamknięte placówki przez koronawirusa – tak wyglądał początek roku szkolnego 2020/2021 (panoramakutna.pl/zdjecia-poczatek-roku-szkolnego-w-dobie-koronawirusa-kolejki-i-nerwy-rodzicow i panoramakutna.pl/koronawirus-w-tej-szkole-bedzie-nauczanie-zdalne-sanepid-podjal-wazna-decyzje)

Tegoroczne Święto Róży było bardzo skromne – zabrakło koncertów czy jarmarku na Królewskiej. Było za to bardzo kwieciście (panoramakutna.pl/zdjecia-piekne-roze-i-aranzacje-florystyczne-ruszylo-46-swieto-rozy)

Sporo działo się za to w regionie. Podziękowano za plony w gminie Kutno (panoramakutna.pl/zdjecia-spolecznosc-gminy-kutno-podziekowala-za-plony-uroczystosci-w-glogowcu/),w Krośniewicach odsłonięto pamiątkowy mural generała Andersa (panoramakutna.pl/zdjeciawideo-wielki-dzien-dla-krosniewic-odslonieto-mural-generala-andersa/), a OSP Bedlno świętowała stulecie ( panoramakutna.pl/zdjecia-piekny-jubileusz-w-bedlnie-tamtejsza-osp-ma-juz-100-lat/).

Niebezpiecznie było na drogach w powiecie kutnowskim. Doszło między innymi do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty, na którego rehabilitację pieniądze zbierają Kutnowscy Motocykliści i Bawaryjczycy (panoramakutna.pl/zdjecia-groznie-przy-strefie-ekonomicznej-ranny-motocyklista-wezwano-smiglowiec-lpr i panoramakutna.pl/zdjecia-ryk-silnikow-i-pisk-opon-w-szczytnym-celu-za-nami-zlot-fanow-motoryzacji). Groźnie było także na A1, gdzie zniszczony został policyjny radiowóz. O ogromnym szczęściu może mówić jeden z mundurowych… (panoramakutna.pl/zdjecia-zniszczony-radiowoz-policyjny-wjechalo-w-niego-inne-auto-groznie-pod-kutnem/)


PAŹDZIERNIK

W tym miesiącu znów coraz więcej mówiło się koronawirusie i III fali. Kutno najpierw było w żółtej, a później znalazło się w czerwonej strefie. Znów w miejscach publicznych nosić trzeba było maseczki, a tuż przed Wszystkimi Świętymi zamknięto cmentarze (panoramakutna.pl/od-dzis-kutno-w-czerwonej-strefie-co-to-oznacza-jakie-sa-zakazy-i-nakazy/ i panoramakutna.pl/zdjecia-korki-nerwy-i-brak-miejsc-parkingowych-tlumy-kutnian-na-cmentarzach/)

Zapadła także ważna decyzja dotycząca Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, który decyzją Wojewody Łódzkiego został przekształcony w placówkę covidową (panoramakutna.pl/od-dzis-w-kutnie-szpital-covidowy-przyjmuja-tylko-pacjentow-z-koronawirusem/)

W październiku nie brakowało także antyrządowych nastrojów i protestów. Rozpoczęli je rolnicy, którzy blokowali DK60 ( panoramakutna.pl/wideo-zdjecia-rolnicy-protestuja-w-regionie-duze-utrudnienia-na-drogach/), a później na ulice wyszli przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego.

W Kutnie w manifestacjach udział wzięło kilkaset osób i obserwatorzy zgodnie oceniają, że były to największe demonstracje w naszym mieście od kilkunastu lat. Relacje z manifestacji do obejrzenia tutaj:

W tym miesiącu sporo pracy miały służby ratunkowe. W szkołach w regionie miejsce miały alarmy bombowe (panoramakutna.pl/zdjecia-paraliz-w-kutnowskich-szkolach-kolejny-alarm-bombowy/).

Doszło do dwóch bardzo groźnych pożarów na ul. Kolumba i Teligi (panoramakutna.pl/zdjecia-grozny-pozar-dom-stanal-w-plomieniach-w-akcji-kilkudziesieciu-strazakow/ i panoramakutna.pl/wideo-zdjecia-w-bloku-w-kutnie-spalilo-sie-mieszkanie-strazacy-komentuja-okolicznosci-pozaru/).

Śmierć w wypadku drogowym w Jankowicach poniósł młody mężczyzna (panoramakutna.pl/zdjecia-auto-uderzylo-w-slup-nie-zyje-mlody-mezczyzna-drugi-zostal-ranny-uczestnicy-wypadku-byli-pijani/)


LISTOPAD

W listopadzie doszło do dużych roszad w kutnowskim szpitalu. Rezygnację złożył prezes Andrzej Pietruszka i zastąpił go Artur Gur (panoramakutna.pl/kim-jest-nowy-prezes-szpitala-w-kutnie-pracowal-w-firmach-w-polsce-slowacji-i-wegrzech/).

Wyznaczono także datę referendum ws. odwołania burmistrz Krośniewic Katarzyny Erdman, po tym jak po raz drugi nie otrzymała absolutorium i wotum zaufania. Ostatecznie, w grudniu bezterminowo zawieszono referendum (panoramakutna.pl/jest-data-referendum-ws-odwolania-burmistrz-krosniewic/)

Z powodu pandemii koronawirusa obchody Święta Niepodległości były bardzo skromne i nie odbyły się żadne pochody i pokazy (panoramakutna.pl/zdjecia-wideo-wladze-kutna-uczcily-narodowe-swieto-niepodleglosci)

W listopadzie niestety nie brakowało tragicznych wydarzeń. Pod Krośniewicami doszło do śmiertelnego wypadku, w którym auto spadło ze skarpy (panoramakutna.pl/zdjecia-auto-spadlo-ze-skarpy-nie-zyje-mezczyzna-policja-komentuje-koszmarny-wypadek/), na autostradzie A1 z łosiem zderzył się samochód i śmierć poniosła jedna osoba (panoramakutna.pl/zdjecia-auto-zderzylo-sie-z-losiem-nie-zyje-1-osoba-tragiczny-wypadek-pod-kutnem/), a w Sójkach zmarł 10-letni chłopiec (panoramakutna.pl/zdjecia-ogromna-tragedia-pod-kutnem-dziecko-zmarlo-mimo-dlugiej-reanimacji/)


GRUDZIEŃ

W Polsce odbyły się pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi. Kutnowski Szpital Samorządowy znalazł się na liście kilkudziesięciu placówek, które jako pierwsze otrzymały szczepionki. (panoramakutna.pl/zdjecia-historyczna-chwila-w-kutnowskim-szpitalu-zaszczepiono-pierwsze-osoby-przeciwko-covid-19/)

W Kutnie po raz pierwszy od lat – w związku z koronawirusem – nie odbyły się miejska Wigilia i Sylwester pod Ratuszem. Ponadto obowiązywały limity osób podczas domowych wigilii i kontrowersyjny zakaz przemieszczania się podczas Sylwestra (panoramakutna.pl/decyzje-podejmowalismy-z-mysla-o-bezpieczenstwie-nas-wszystkich-wiadomo-co-z-jarmarkiem-i-sylwestrem/)

Mimo pandemii i przeciwności z nią związanych ludzie dobrej woli z Kutna nie zawiedli. Odbyły się kolejne edycje Moto Mikołajów (panoramakutna.pl/zdjecia-wideo-zmotoryzowani-mikolaje-po-raz-kolejny-opanowali-kutno/) i Szlachetnej Paczki (panoramakutna.pl/zdjecia-radosc-i-lzy-wzruszenia-trwa-weekend-cudow-ze-szlachetna-paczka/)Przeczytaj także:

reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama